Субота, 04.05.2024, 13:48
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Публікації | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Студентська конференція МДАУ 2009 [67]
Студентська конференція МДАУ 2010 [24]
ЧДТУ 2010 [38]
VII Міжнародна науково-практична конференція "Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю" 14-16.04.2010. м. Черкаси
Фінансовий словник
Квота
Квота - граничний обсяг виробництва чи обігу певних товарів і послуг.
ст. 14 Господарського кодексу України
Пошук
Статистика
Кафедра фінансів
Головна » Статті » Матеріали конференцій » Студентська конференція МДАУ 2009

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ФОНДІВ УКРАЇНИ
А. Г. Фурсова, студентка Б 3/1
Миколаївський державний аграрний університет
Науковий керівник А. Ю. Долгоаршинова

На сьогодні Україна попри політичну нестабільність, лишається інвестиційно привабливою державою, через що не виключається можливість появи суверенних фондів. Знання механізму та мотивації суверенних фондів дозволить передбачити і мінімізувати вплив негативних наслідків, а також отримати вигоди від них.
Трансформаційні процеси спричинили великі інвестиційні втрати в економіці України. Останніми роками інвестиції зростали дуже нерівномірно, з великими перепадами.
Актуальним питанням формування фондів суверенного розвитку та функціонування присвячено праці І. Бланка, П. Гайдуцького, А. Пехника, Малютіна О. К., Гаврилюка О. В.
Традиційно суверенні фонди створюються державами – головноми товарними експортерами, зокрема нафтоекспортерами, такими, наприклад, як Кувейт або Норвегія.
Характерною рисою недавнього різкого збільшення фондів суверенного розвитку є бурхливе економічне зростання. Причини створення суверенних фондів. пов’язані з тим, що спрямування надлишкових коштів у економіку становить загрозу, особливо в умовах невеликих національних господарств із високим ВВП на одну особу населення й розвинутою приватною пенсійною системою, оскільки може викликати перегрів економіки.
Позитивний момент функціонування суверенних фондів полягає і в націленості на перспективу, через що в основі їхньої стратегії лежать довгострокові пріоритети, а не примат короткострокових ефектів – отримання швидкоплинного спекулятивного прибутку.
Для забезпечення прозорості функціонування суверенних фондів необхідно задіяти такі заходи, як щорічне проходження аудиту з розкриттям масштабів інвестицій, розміщення та структури їх активів, джерел ресурсів і прав власності, структури валют, засобів державного регулювання.
Еволюція функціонування та розвитку суверенних фондів потребує постійного моніторингу, контролю їх діяльності, забезпечення регулювання та вивчення, оскільки прогресуючі відкритість економіки України та масштаби вільних коштів у глобальній економіці можуть спричинити появу нових учасників і відповідно передбачених загроз і наслідків для національних економік.
Таким чином, можна спрогнозувати, що найближчим часом активність державних інвестиційних фондів зростатиме.

Категорія: Студентська конференція МДАУ 2009 | Додав: fin (23.02.2009)
Переглядів: 1633
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright І.В.Кушнір © 2008-2024