Четвер, 24.06.2021, 10:02
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Фінансові терміни: М | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Державні фінанси [8]
Електронні підручники кафедри [2]
Фінансовий словник
Фінанси
Фінанси - це сукупність економічних відносин з приводу формування, розподілу і використання офіційного і прихованого валового національного продукту (ВНП), в т.ч. національного доходу, між державою, юридичними і фізичними особами.

Кушнір І.В. Фінанси

Фінанси - це сукупність форм і методів формування, розподілу й використання централізованих і децентралізованих грошових фондів із метою виконання функцій і завдань держави, підприємств і населення із забезпечення умов розширеного відтворення, задоволення соціальних та інших потреб суспільства.
Василик О.Д. Теорія фінансів

Підручники з фінансів безкоштовно скачать

Пошук
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Статистика
Кафедра фінансів
Митна декларація
документ, що містить відомості про переміщення через кордон вантажів, цінностей, валюти. Заповнюється юридичними і фізичними особами та містить відомості про кількість товарів та їх ціну. Предмети, не зазначені в М. д., підлягають конфіскації.
Мито антидемпінгове
податкове мито на експортовані товари, яке вводять тоді, коли ціна цих товарів нижча за середні світові ціни і значно нижча за внутрішні ціни аналогічних товарів у країні-імпортері. М. а. захищає внутрішній ринок від коливання цін і підтримує вітчизняних виробників.
Мито зрівнювальне
мито, встановлене з метою вирівнювання цін на імпортні та вітчизняні товари для уникнення цінової конкуренції між ними.
Мито патентне
плата за надання права на використання винаходу відповідно до виданого патенту.
Мито преференційне
мито, що справляється за пільговими ставками з метою стимулювання розвитку міжнародної торгівлі.
Мито протекціоністське
мито, що впроваджується з метою захисту внутрішнього ринку від конкуренції з боку імпортних товарів.
Мито транзитне
мито, що справляється з вантажів, які перевозять транзитом через територію певної країни.
Міжбанківська валютна біржа
біржа, яка проводить торги з купівлі-продажу іноземних валют. Ціни, які формуються на цій біржі, характеризують ринковий курс валют, тобто той, який складається під впливом попиту і пропонування, як на національну, так і на іноземні валюти. Вплив НБУ на ринковий курс національної валюти здійснюється через участь у торгах через скупку тієї чи іншої валюти або валютних інтервенцій.
Міжбюджетні трансфери
кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого. М. т. поділяються на: дотацію вирівнювання; субвенцію; кошти, що передаються до Державного бюджету України та місцевих бюджетів з інших місцевих бюджетів; інші дотації.
Міжнародна фінансова корпорація (МФК)
міжурядова організація, спеціалізована кредитна установа ООН, філія міжнародного банку реконструкції і розвитку (МБРР). Надає кредити без вимоги урядових гарантій, але за умови високої рентабельності та фінансової ефективності проектів.
Міжнародний валютний фонд (МВФ)
провідна світова фінансова інституція. Заснований у 1944 р., а почав функціонувати у 1947 р. Основними цілями діяльності МВФ є сприяння розвитку міжнародної торгівлі й співробітництву у сфері валютного регулювання та надання кредитів в іноземній валюті для вирівнювання платіжних балансів країн — членів фонду. Діяльність МВФ охоплює три основні напрями:
 • кредитування,
 • регулювання міжнародних валютних відносин,
 • постійний нагляд за світовою економікою.
Його діяльність сприяє стабільності національних та світової валютних систем і забезпеченню на цій основі сталого економічного розвитку та надійності міжнародних економічних відносин.
Міжнародний фінансовий ринок
акумуляція вільних фінансових ресурсів у деяких країнах для забезпечення між ними їх перерозподілу з метою забезпечення сталого економічного розвитку світового господарства й одержання від цих операцій певного доходу. Залучення ресурсів на М. ф. р. розширяє фінансові можливості кожної держави, що сприяє вирівнюванню їхнього економічного розвитку та створенню умов для підвищення суспільного добробуту.
Міжнародні фінанси
сукупність обмінно-розподільних відносин, що виникають у зв’язку з рухом вартості між окремими країнами та у процесі формування і використання на світовому та регіональному рівнях централізованих грошових фондів.
Міжнародні фінансові інституції
надбудова над сукупністю національних фінансових систем, характеризують зародження єдиної фінансової системи світового співробітництва і виконують в основному функції надання фінансової допомоги у формі кредитів тим країнам, що її потребують. До їх складу входять:
 • Міжнародний валютний фонд,
 • група Світового банку,
 • Європейський банк реконструкції та розвитку,
 • Африканський банк розвитку, Азіатський банк розвитку,
 • Міжамериканський банк розвитку.
Міністерство фінансів України
центральний орган в управлінні фінансами України. На нього покладені завдання загального керівництва всією фінансовою системою країни. Головними його функціями є:
 • вироблення основ і напрямів фінансової політики держави та розроблення заходів щодо їх реалізації;
 • організація бюджетного процесу, складання проекту Державного бюджету та його виконання після затвердження Верховною Радою України;
 • здійснення заходів з мобілізації коштів через систему державного кредиту та управління державним боргом;
 • організаційне регулювання фінансової діяльності суб’єктів господарювання через установлення правил здійснення фінансових операцій, форм фінансових документів, порядку ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності;
 • організація функціонування ринку цінних паперів; забезпечення фінансових відносин держави з іншими країнами, міжнародними організаціями і фінансовими інституціями;
 • організація і здійснення фінансового контролю в Україні.
Місцевий фінансовий орган
установа, що відповідно до законодавства України здійснює функції складання, виконання місцевих бюджетів; контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету. Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим віднесено до місцевих фінансових органів.
Місцеві бюджети
бюджет Автономної Республіки Крим, обласні, районні бюджети, бюджети районів у містах та бюджети місцевого самоврядування. М. б. містить у собі надходження і витрати на виконання повноважень відповідних органів влади. Це баланс грошових коштів відповідного бюджету.
Місцеві податки і збори
податки та збори, які встановлюються органами місцевого самоврядування, обов’язкові до сплати в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць і зараховуються до їх бюджетів. До них належать:
 • податок з реклами;
 • місцевий податок на прибуток;
 • комунальний податок;
 • ринковий збір;
 • збір за припаркування автотранспорту;
 • курортний збір;
 • збір на проїзд по території прикордонних населених пунктів автотранспорту, що прямує за кордон та з-за кордону.
Місцеві фінанси
це система економічних відносин, за допомогою яких розподіляється та перерозподіляється національний доход для економічного та соціального розвитку території.
Монетарна політика
комплекс дій та заходів у сфері грошового ринку. Її механізм засновується на пропозиції грошей та їх вартості як фінансових ресурсів. Є складовою фінансової політики.

Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright І.В.Кушнір © 2008-2021