Четвер, 24.06.2021, 08:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | П(С)БО 6. "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах" | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Державні фінанси [8]
Електронні підручники кафедри [2]
Фінансовий словник
Самофінансування
Самофінансування — один із методів фінансового забезпечення відтворювальних витрат, який грунтується на використанні суб'єктом господарської діяльності власних фінансових ресурсів без залучення коштів державного бюджету. При незабезпеченості власними коштами підприємство використовує фінансові ресурси, утворені завдяки випуску цінних паперів.

Кушнір І.В. Фінанси

Пошук
Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Статистика
Кафедра фінансів

Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах

  Загальні положення

 1. Цим Положенням (стандартом) визначається порядок виправлення помилок, внесення та розкриття інших змін у фінансовій звітності.
 2. Норми цього Положення (стандарту) застосовуються у фінансовій звітності підприємств, організацій та інших юридичних осіб (далі - підприємства) усіх форм власності (крім бюджетних установ).
 3. Терміни, що використовуються в положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку, мають таке значення:
  Дата балансу
  дата, на яку складений баланс підприємства. Звичайно датою балансу є кінець останнього дня звітного періоду.
  Облікова оцінка
  попередня оцінка, яка використовується підприємством з метою розподілу витрат і доходів між відповідними звітними періодами.
  Подія після дати балансу
  подія, яка відбувається між датою балансу і датою затвердження керівництвом фінансової звітності, підготовленої до оприлюднення, яка вплинула або може вплинути на фінансовий стан, результати діяльності та рух коштів підприємства.

  Виправлення помилок і зміни в облікових оцінках

 4. Виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).
 5. Виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності.
 6. Облікова оцінка може переглядатися, якщо змінюються обставини, на яких базувалася ця оцінка, або отримана додаткова інформація.
 7. Наслідки зміни в облікових оцінках слід включати до тієї ж самої статті звіту про фінансові результати, яка раніше застосовувалась для відображення доходів або витрат, пов'язаних з об'єктом такої оцінки.
 8. Наслідки зміни облікових оцінок слід включати до звіту про фінансові результати в тому періоді, в якому відбулася зміна, а також і в наступних періодах, якщо зміна впливає на ці періоди.

  Зміни в обліковій політиці

 9. Облікова політика може змінюватися тільки, якщо змінюються статутні вимоги, вимоги органу, який затверджує положення (стандарти) бухгалтерського обліку, або, якщо зміни забезпечать достовірне відображення подій або операцій у фінансовій звітності підприємства.
 10. Не вважається зміною облікової політики встановлення облікової політики для:
  1. Подій або операцій, які відрізняються за змістом від попередніх подій або операцій.
  2. Подій або операцій, які не відбувалися раніше.
 11. Облікова політика застосовується щодо подій та операцій з моменту їх виникнення, за винятком випадків, передбачених п.13 цього Положення (стандарту).
 12. Вплив зміни облікової політики на події та операції минулих періодів відображається у звітності шляхом:
  1. Коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року.
  2. Повторного надання порівняльної інформації щодо попередніх звітних періодів.
 13. Якщо суму коригування нерозподіленого прибутку на початок звітного року неможливо визначити достовірно, то облікова політика поширюється лише на події та операції, які відбуваються після дати зміни облікової політики.
 14. Якщо неможливо розрізнити зміну облікової політики та зміну облікових оцінок, то це розглядається і відображається як зміна облікових оцінок.

  Події після дати балансу

 15. Події після дати балансу можуть вимагати коригування певних статей або розкриття інформації про ці події у примітках до фінансових звітів.
 16. Події після дати балансу, які надають додаткову інформацію про визначення сум, пов'язаних з умовами, що існували на дату балансу, вимагають коригування відповідних активів і зобов'язань. Коригування активів і зобов'язань здійснюється шляхом сторнування та (або) додаткових записів в обліку звітного періоду, які відображають уточнення оцінки відповідних статей внаслідок подій після дати балансу.
 17. Події, що відбуваються після дати балансу і вказують на умови, що виникли після цієї дати, не потребують коригування статей фінансових звітів. Такі події слід розкривати в примітках до фінансових звітів, якщо відсутність інформації про них вплине на здатність користувачів звітності робити відповідні оцінки та приймати рішення. Дивіденди за звітний період, які оголошені після дати балансу, слід розкривати в примітках до фінансових звітів.
 18. Якщо події після дати балансу свідчать про наміри підприємства припинити діяльність або про неможливість її продовження, то фінансова звітність складається без застосування принципу безперервності діяльності.
 19. Орієнтовний перелік подій після дати балансу додається.

  Розкриття інформації у примітках до фінансових звітів

 20. У примітках до фінансових звітів слід розкривати таку інформацію щодо виправлення помилок, які мали місце в попередніх періодах:
  1. Зміст і суму помилки.
  2. Статті фінансової звітності минулих періодів, які були переобраховані з метою повторного подання порівняльної інформації.
  3. Факт повторного оприлюднення виправлених фінансових звітів або недоцільність повторного оприлюднення.
 21. Підприємству слід розкривати зміст і суму змін в облікових оцінках, які мають суттєвий вплив на поточний період або, як очікується, суттєво будуть впливати на майбутні періоди.
 22. У разі зміни в обліковій політиці підприємству слід розкривати:
  1. Причини та суть зміни.
  2. Суму коригування нерозподіленого прибутку на початок звітного року або обгрунтування неможливості її достовірного визначення.
  3. Факт повторного подання порівнянної інформації у фінансових звітах або недоцільність її переобрахунку.
 23. У разі потреби розкриття події, що відбулася після дати балансу, слід надавати інформацію про зміст події та оцінку її впливу на фінансовий результат або обгрунтування щодо неможливості зробити таку оцінку.

Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright І.В.Кушнір © 2008-2021