Четвер, 24.09.2020, 01:13
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | П(С)БО 33. "Витрати на розвідку запасів корисних копалин" | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Державні фінанси [8]
Електронні підручники кафедри [2]
Фінансовий словник
Фінансове зобов'язання
контрактне зобов'язання:
а) передати грошові кошти або інший фінансовий актив іншому підприємству;
б) обмінятися фінансовими інструментами з іншим підприємством на потенційно невигідних умовах.
П(С)БО 13 "Фінансові інструменти"
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Статистика
Кафедра фінансів

Витрати на розвідку запасів корисних копалин

 1. Загальні положення
  1. Це Положення (стандарт) визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати на розвідку та визначення обсягів і якості запасів корисних копалин та її розкриття у фінансовій звітності.
  2. Норми цього Положення (стандарту) застосовуються підприємствами, організаціями та іншими юридичними особами (далі - підприємства) незалежно від форм власності (крім банків і бюджетних установ) та не поширюються на етапи дослідно-промислової розробки родовищ.
  3. Терміни, що використовуються у положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку, мають таке значення:
   Активи з розвідки запасів корисних копалин
   витрати, пов'язані з розвідкою та визначенням обсягів і якості запасів корисних копалин, визнаних активами.
   Витрати на розвідку запасів корисних копалин
   витрати, що виникають у зв'язку з розвідкою та визначенням обсягів і якості запасів корисних копалин за період, після якого визначена технічна можливість та економічна доцільність їх видобутку.
   Розвідка запасів корисних копалин
   пошук та визначення обсягів і якості корисних копалин, включаючи нафту, природний газ та інші невідтворювані природні ресурси, що здійснюється підприємством після отримання права на розвідку запасів корисних копалин у межах визначеної ділянки (території), а також визначення технічної можливості та економічної доцільності видобутку корисних копалин.

 2. Склад витрат на розвідку запасів корисних копалин
  1. До складу витрат на розвідку та визначення обсягів і якості запасів корисних копалин включаються:
   1. Витрати, пов'язані з отриманням (придбанням) права на розвідку запасів корисних копалин.
   2. Витрати на виконання топографічних, проектних, геологорозвідувальних робіт, геохімічних та геодезичних досліджень.
   3. Витрати на спорудження розвідувальних, випереджальних експлуатаційних і нагнітальних свердловин та шурфову розвідку.
   4. Витрати на взяття зразків і проб.
   5. Витрати, пов'язані з державною експертизою та визначенням обсягів запасів корисних копалин.
   6. Витрати, пов'язані з визначенням технічної можливості та економічної доцільності видобутку корисних копалин.
   7. Амортизація основних засобів та нематеріальних активів, що використовуються для розвідки запасів корисних копалин.
  2. До складу витрат на розвідку та визначення обсягів і якості запасів корисних копалин також включаються інші витрати, безпосередньо пов'язані з розвідкою запасів корисних копалин.

 3. Визнання активів з розвідки запасів корисних копалин
  1. Придбані (отримані) підприємством необоротні матеріальні активи (зокрема спеціальні транспортні засоби, бурове устаткування) для виконання робіт з розвідки запасів корисних копалин визнаються активами відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби".
  2. Придбані (отримані) підприємством нематеріальні активи (зокрема ліцензії та інші спеціальні дозволи) для розвідки запасів корисних копалин визнаються відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 "Нематеріальні активи".
  3. Витрати підприємства, пов'язані з розвідкою запасів корисних копалин, включаються до складу витрат звітного періоду відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", якщо:
   • такі витрати здійснені до отримання права на розвідку запасів корисних копалин у межах визначеної ділянки (території);
   • подальша розвідка запасів корисних копалин у межах визначеної ділянки (території) не передбачається;
   • видобуток визначених запасів корисних копалин є технічно неможливим та/або економічно недоцільним;
   • закінчився строк дії ліцензії та інших спеціальних дозволів у межах визначеної ділянки (території) та не очікується його продовження.
  4. Зобов'язання, включаючи забезпечення, що виникають у зв'язку з розвідкою запасів корисних копалин, визнаються відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 11 "Зобов'язання".
  5. Витрати на розвідку запасів корисних копалин визнаються активами з розвідки запасів корисних копалин у складі нематеріальних активів після визнання підприємством технічної можливості та/або економічної доцільності подальшого їх видобутку.
  6. На дату річного балансу підприємство оцінює активи з розвідки запасів корисних копалин на наявність ознак можливого зменшення їх корисності. Про зменшення корисності активів на розвідку запасів корисних копалин можуть свідчити, зокрема, такі ознаки:
   • дозволений період розвідки у межах визначеної ділянки (території) закінчився або закінчиться протягом найближчого часу та не очікується його продовження;
   • витрати на розвідку запасів корисних копалин у межах визначеної ділянки (території) на наступний рік підприємством не передбачені;
   • видобуток обсягу запасів корисних копалин, який встановлено за результатами розвідки запасів, у межах визначеної ділянки (території) є технічно неможливим та/або економічно недоцільним і підприємство вирішило припинити тут роботи.
   Визначена сума зменшення корисності активів з розвідки запасів корисних копалин відображається відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 28 "Зменшення корисності активів".

 4. Розкриття інформації про розвідку запасів корисних копалин у примітках до фінансової звітності
  1. У примітках до фінансової звітності наводиться інформація про суму активів, зобов'язань, доходів та витрат з діяльності, пов'язаної з розвідкою запасів корисних копалин, із зазначенням залишку на початок і кінець звітного року, надходження і вибуття за звітний рік.
  2. У примітках до фінансової звітності наводиться також інформація про рух грошових коштів з діяльності, пов'язаної з розвідкою запасів корисних копалин, за звітний рік.

Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright І.В.Кушнір © 2008-2020