Середа, 09.07.2025, 13:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Публікації | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Студентська конференція МДАУ 2009 [67]
Студентська конференція МДАУ 2010 [24]
ЧДТУ 2010 [38]
VII Міжнародна науково-практична конференція "Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю" 14-16.04.2010. м. Черкаси
Фінансовий словник
Страхування
Страхування — вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати фізичними особами та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та доходів від розміщення коштів цих фондів.
ст. 1 Закону України "Про страхування"

Страхування — діяльність, спрямована на покриття довготермінових та короткотермінових ризиків суб'єктів господарювання з використанням заощаджень через кредитно-фінансову систему або без такого використання.
ст. 333 Господарського кодексу України

Страхування — система особливих перерозподільчих операцій, які виникають між учасниками страхового фонду в зв'язку з його утворенням за рахунок цільових грошових внесків і використання на відшкодування втрат суб'єкта господарювання та надання допомоги громадянам (або їхнім сім'ям) у разі настання страхових випадків (досягнення певного віку, внаслідок втрати працездатності, смерті тощо). Вирізняють майнове страхування, об'єктом якого є різні матеріальні цінності; особисте — страхування певної події в житті фізичної особи; страхування відповідальності, предметом якого є імовірні зобов'язання страхувальника щодо відшкодування збитків (шкоди) третім особам; страхування підприємницьких ризиків, де об'єктом є ризик неотримання прибутку або зазнавання збитків. Страхування може бути добровільним чи обов'язковим.
Василик О.Д. Теорія фінансів

Підручники, конспекти лекцій, методички з дисуипліни "Страхування"

Пошук
Статистика
Кафедра фінансів
Головна » Статті » Матеріали конференцій » Студентська конференція МДАУ 2009

ОПОДАТКУВАННЯ ФІКСОВАНИМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМ ПОДАТКОМ
Н.О.Осіпова, студентка групи ЗЕД 4/2
Миколаївський державний аграрний університет
Науковий керівник асистент А.М.Бойко
Сільське господарство одна з найбільш розвинутих і прибуткових галузей господарства України. Товаровиробники завжди переймались сплатою податків у своїй діяльності, тому що прибуток такого господарства залежить від багатьох факторів, в основному від природних умов, і достовірно його підрахувати дуже важко і тому держава повинна робити все, щоб ця галузь удосконалювалась, створювати сприятливі умови для роботи підприємців.
Питання сплати ФСП підприємцями, що мають у власності землю або вона надана їм в оренду є дуже актуальним. Його розглядали багато зацікавлених в цьому науковців, наприклад, К.Гривнак, В.Фінашко О.Шумський але всеодно, воно залишається до кінця нерозкритим.
Метою даної статі є особливості сплати землекористувачами фіксованого сільськогосподарського податку на прикладі приватного сільськогосподарського підприємства „Агроурожай” Жовтневого району Миколаївської області.
З 1 січня 1999 року у державі запроваджено фіксований сільськогосподарський податок (ФСП), який знижує податковий тиск на сільськогосподарських товаровиробників [1].
ФСП є загальнодержавним податком із застосовується поряд із загальною системою оподаткування. Це означає, що сільськогосподарські виробники мають право самостійного вибору системи оподаткування. Це є своєрідними зниженням податкового тиску на ПСП „Агро урожай”.
Площа земель даного господарства у 2008 році становить 2170га, рілля займає 1418га, а пасовища 752га. Загальна оцінка земельної площі становить 44 тис.грн. При обчисленні суми ФСП застосовуються ставки податку у відсотках від нормативної грошової оцінки, для ріллі та пасовищ коефіцієнт становить - 0,15. За підрахунками бухгалтера ПСП „Агро урожай” за 2008 рік сплатило ФСП у розмірі 8600грн. Починаючи з 1 січня 2005 року розрахована ПСП „Агроурожай” та задекларована ним у податковому розрахунку ФСП сума податку в повному обсязі надходить до місцевого бюджету Жовтневого району.
Розрахунок суми ФСП підприємство самостійно подає до органу державної податкової служби до 1 лютого поточного року. Сплата податку здійснюється щомісяця протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного місяця [2].
При обчисленні питомої ваги доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва в ПСП „Агроурожай” включають доходи від: реалізації продукції рослинництва і тваринництва; реалізації продукції, виробленої із сировини власного виробництва на давальницьких умовах.
Отже, сплата ФСП для власників сільськогосподарських підприємств полегшує їх податкове забов’язання, вони мають змогу не сплачувати до бюджетів різних рівнів три податки і три збори. Тому, загалом перехід на ФСП є вигідним для товаровиробників сільськогосподарської продукції [3].
ЛІТЕРАТУРА:
1.Фінашко Ф. Фіксований сільськогосподарський податок /Ф.І. Фінашко// Вісник податкової служби України. - 2008. - №43. - С. 24-25.
2.Гривнак К. Терміни подання розрахунку ФСП у 2009р / К.Л. Гривнак // Вісник податкової служби України. - 2009. - №3. - С. 16-17.
3.Шумський О. Подовження терміну дії ФСП. /О.П. Шумський // Вісник податкової служби України. - 2008. - №48. - С.- 11.
Категорія: Студентська конференція МДАУ 2009 | Додав: fin (23.02.2009)
Переглядів: 1338
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright І.В.Кушнір © 2008-2025