Четвер, 24.09.2020, 01:58
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Навчальні матеріали | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Фінанси [11]
Фінанси підприємств [21]
Гроші та кредит [7]
Страхування [4]
Фінансове право [3]
Фінансовий менеджмент [14]
Банки [31]
дисципліни спеціалізації "Фінансування та кредитування в АПК"
Податки [25]
дисципліни спеціалізації "Податки та оподаткування"
Фінанси ЗЕД [3]
дисципліни спеціальності "Менеджмент ЗЕД"
Фінанси+ [3]
Перспективні фінансові дисципліни
Інші дисципліни [4]
Фінансовий словник
Приватизаційні цінні папери
Приватизаційні цінні папери - цінні папери, які посвідчують право власника на безоплатне одержання у процесі приватизації частки майна державних підприємств, державного житлового фонду, земельного фонду.
ст. 3 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок "
Пошук
Статистика
Кафедра фінансів
Головна » Файли

Всього матеріалів в каталозі: 111
Показано матеріалів: 111-111
Сторінки: « 1 2 ... 10 11 12

Суть фінансів як економічної категорії полягає в тому, що вони завжди мають грошову форму вираження. Грошовий характер фінансових відносин – важлива ознака фінансів. Гроші є обов’язковою умовою існування фінансів. Поява фінансових відносин завжди дає про себе знати реальним рухом грошових коштів. Відсутність такого руху на стадіях виробництва і споживання процесу відтворення свідчить про те, що вони не є місцем виникнення фінансів.
Реальний рух грошей відбувається тільки на другій і третій стадіях процесу відтворення – в розподілі й обміні. Проте характер руху вартості ( в її грошовій формі) на цих стадіях різний, що не дозволяє їх обох віднести до сфери функціонування фінансів.
На другій стадії рух вартості в грошовій формі здійснюється відособлено від руху товарів і характеризується її відчуженням (переходом з рук одних власників в руки інших) або цільовим відособленням кожної частини вартості ( в рамках одного власника). На третій стадії розподілена вартість ( в грошовій формі) обмінюється на товарну форму, тобто здійснюється процес купівлі-продажу. Відчуження самої вартості тут не відбувається: вона лише змінює свою форму – з грошової на товарну. Таким чином, на другій стадії відтворення має місце односторонній рух грошової форми вартості, а на третій – двохсторонній рух вартостей (в грошовій і товарній формах). На третій стадії процесу відтворення обмінні операції обслуговуються двома категоріями: 1) грошима, як всезагальним еквівалентом, що виступає посередником обмінних актів (товар – гроші, гроші – товар), в результаті яких суспільний продукт розподіляється між суб’єктами суспільного відтворення; 2) ціною, на основі якої відбувається кількісний вимір вартостей, що обмінюються, і які знаходяться в різних формах. Ніякого іншого суспільного інструменту тут більше не потрібно. Значить, при обміні немає місця фінансам.
Сферою виникнення і функціонування фінансів є друга стадія процесу відтворення , на якій відбувається розподіл вартості суспільного продукту за цільовим призначенням і суб’єктами господарювання, кожний з яких повинен отримати свою частку у виробленому продукті. Тому важливою ознакою фінансів як економічної категорії є розподільчий характер відносин.
Таким чином, фінанси – це система грошових відносин з приводу формування і використання грошових фондів необхідних державі для виконання своїх функцій.
Фінансам притаманні три ознаки, які діють лише в сукупності:
1) це завжди грошові відносини;
2) це грошові відносини, викликані фактом наявності держави як органу управління;
3) це відносини, які мають розподільчий характер.
Якщо грошовим відносинам двох чи більше суб’єктів притаманні всі ці ознаки, то це фінанси.
Фінанси | конспект лекцій| Переглядів: 18325 | Завантажень: 16470 | Дата: 08.07.2008 | Коментарі (6)

1-10 11-20 ... 91-100 101-110 111-111

Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright І.В.Кушнір © 2008-2020