Середа, 18.09.2019, 21:53
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Навчальні матеріали | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Фінанси [11]
Фінанси підприємств [21]
Гроші та кредит [7]
Страхування [4]
Фінансове право [3]
Фінансовий менеджмент [14]
Банки [31]
дисципліни спеціалізації "Фінансування та кредитування в АПК"
Податки [25]
дисципліни спеціалізації "Податки та оподаткування"
Фінанси ЗЕД [3]
дисципліни спеціальності "Менеджмент ЗЕД"
Фінанси+ [3]
Перспективні фінансові дисципліни
Інші дисципліни [4]
Фінансовий словник
Податкові канікули
Податкові канікули — певний проміжок часу, протягом якого платникові податків надається пільга у вигляді звільнення від сплати податку.

Кушнір І.В. Фінанси

Пошук
Статистика
Кафедра фінансів
Головна » Файли » Фінанси

Конспект лекцій з фінансів
[ скачать безкоштовно з сервера (547.5 Kb) ] 08.07.2008, 13:59
Суть фінансів як економічної категорії полягає в тому, що вони завжди мають грошову форму вираження. Грошовий характер фінансових відносин – важлива ознака фінансів. Гроші є обов’язковою умовою існування фінансів. Поява фінансових відносин завжди дає про себе знати реальним рухом грошових коштів. Відсутність такого руху на стадіях виробництва і споживання процесу відтворення свідчить про те, що вони не є місцем виникнення фінансів.
Реальний рух грошей відбувається тільки на другій і третій стадіях процесу відтворення – в розподілі й обміні. Проте характер руху вартості ( в її грошовій формі) на цих стадіях різний, що не дозволяє їх обох віднести до сфери функціонування фінансів.
На другій стадії рух вартості в грошовій формі здійснюється відособлено від руху товарів і характеризується її відчуженням (переходом з рук одних власників в руки інших) або цільовим відособленням кожної частини вартості ( в рамках одного власника). На третій стадії розподілена вартість ( в грошовій формі) обмінюється на товарну форму, тобто здійснюється процес купівлі-продажу. Відчуження самої вартості тут не відбувається: вона лише змінює свою форму – з грошової на товарну. Таким чином, на другій стадії відтворення має місце односторонній рух грошової форми вартості, а на третій – двохсторонній рух вартостей (в грошовій і товарній формах). На третій стадії процесу відтворення обмінні операції обслуговуються двома категоріями: 1) грошима, як всезагальним еквівалентом, що виступає посередником обмінних актів (товар – гроші, гроші – товар), в результаті яких суспільний продукт розподіляється між суб’єктами суспільного відтворення; 2) ціною, на основі якої відбувається кількісний вимір вартостей, що обмінюються, і які знаходяться в різних формах. Ніякого іншого суспільного інструменту тут більше не потрібно. Значить, при обміні немає місця фінансам.
Сферою виникнення і функціонування фінансів є друга стадія процесу відтворення , на якій відбувається розподіл вартості суспільного продукту за цільовим призначенням і суб’єктами господарювання, кожний з яких повинен отримати свою частку у виробленому продукті. Тому важливою ознакою фінансів як економічної категорії є розподільчий характер відносин.
Таким чином, фінанси – це система грошових відносин з приводу формування і використання грошових фондів необхідних державі для виконання своїх функцій.
Фінансам притаманні три ознаки, які діють лише в сукупності:
1) це завжди грошові відносини;
2) це грошові відносини, викликані фактом наявності держави як органу управління;
3) це відносини, які мають розподільчий характер.
Якщо грошовим відносинам двох чи більше суб’єктів притаманні всі ці ознаки, то це фінанси.
Категорія: Фінанси | Додав: fin
Переглядів: 17857 | Завантажень: 16435 | Коментарі: 7
Всього коментарів: 6
6 Альона  
Дуже дякую! довго шукала, що мені треба було, і нарешті у вас це знайшла!))

5 Елена  
Щиро дякую, мені пощастило з першого разу=)

4 Женя  
Дякую

3 Сергій  
Дуже вдячний!!!

2 iu  
Щиро дякую! Це реальна допомога студентам

1 Андрій  
Дякую)

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright І.В.Кушнір © 2008-2019