Субота, 27.04.2024, 03:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Фінансові терміни: К | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Державні фінанси [8]
Електронні підручники кафедри [2]
Фінансовий словник
Підприємтва асоційовані
Підприємтва асоційовані - юридичні особи, пов'язані між собою відносинами економічної та/або організаційної залежності у формі участі в статутному фонді та/або управлінні. Залежність між асоційованими підприємствами може бути простою і вирішальною.
ст. 126 Господарського кодексу України
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Статистика
Кафедра фінансів
Кадастр
систематизований опис та оцінка об’єктів, які підлягають оподаткуванню.
Кадастр земельний
реєстр земель за класами залежно від родючості, близькості до ринків збуту тощо. К. з. служить основою оцінки середньої дохідності 1 га землі кожного класу. Використовується для визначення ставок податку на землю.
«Канікули» податкові
певний період, на який платника податків звільняють від плати одного чи кількох податків.
Капітальний борг держави
загальна сума заборгованості й процентів, що мають бути сплачені за позиками.
Капітальний дохід
різниця між скоригованою балансовою вартістю основних засобів згідно з коефіцієнтом індексації та балансовою вартістю цих основних засобів до індексації.
Капітальні вкладення
витрати на створення нових, реконструкцію, розширення та технічне переоснащення діючих основних засобів.
Квота
  1. кількісний показник, що визначає частку в спільному виробництві, збуті, платежах;
  2. частка податку в доході платника. Вона характеризує рівень оподаткування і може бути визначена в абсолютному розмірі й у відносному виразі.
Коефіцієнт вирівнювання обсягу дотації
коефіцієнт, що застосовується при розрахунку обсягу дотації вирівнювання та коштів, що передаються до Державного бюджету України з місцевих бюджетів, з метою зміцнення дохідної бази бюджетів місцевого самоврядування.
Коефіцієнти фінансові
система фінансових показників, що характеризують співвідношення основних результатів діяльності підприємства, окремих структурних елементів використовуваних активів та капіталу. К. ф. використовується для аналізу фінансового стану підприємства та різних аспектів його фінансової діяльності.
Комерційний розрахунок
раціональний і високоефективний метод фінансової діяльності підприємств, полягає в пошуку достатніх і дешевих фінансових ресурсів, раціональному їх розміщенні, мінімізації витрат і максимізації доходів та прибутку. К. р. засновується на таких принципах: повна господарська і юридична відокремленість; самоокупність, прибутковість, самофінансування, фінансова відповідальність.
Комітет з нагляду за страховою діяльністю
комітет, котрий організовує функціонування страхового ринку. Він проводить ліцензування страхових компаній та видає їм ліцензії на здійснення окремих видів страхування. Комітет здійснює контроль за діяльністю страхових компаній відповідно до страхового законодавства, а також розробляє методичні рекомендації щодо страхування.
Комунальний податок
місцевий податок, який сплачують юридичні особи всіх форм власності, що перебувають на території України.
Конверсія цінних паперів
зміна дохідності позик. Вона проводиться внаслідок зміни ситуації на фінансовому ринку (рівня облікової ставки центрального банку) чи погіршення фінансового стану держави, коли вона не в змозі виплачувати передбачуваний дохід.
Консолідація
передання зобов’язань за раніше випущеною позикою на нову позику з метою продовження терміну позики. Вона проводиться у формі обміну облігації попередньої позики на нові. В окремих випадках може застосовуватись і скорочення строків позики.
Контрольна функція фінансів
фінансовий контроль за формуванням і використанням доходів суб’єктів обміннорозподільних відносин. У процесі цього контролю охоплюється вся діяльність юридичних і фізичних осіб та держави. На практиці К. ф. ф. проявляється у фінансовому контролі.
Кошик доходів бюджетів місцевого самоврядування
податки і збори (обов’язкові платежі), що закріплені за бюджетним Кодексом на постійній основі за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначені обсягів міжбюджетних трансферів.
Кошти позабюджетні
фінансові ресурси держави, що мають цільове призначення, але не включені до державного бюджету.
Кошторис
фінансовий план бюджетних установ, організацій, що визначає розмір, цільове направлення та поквартальний розподіл бюджетних коштів, які використовуються на утримання цих установ. Якщо установи фінансуються тільки за рахунок коштів бюджету, то вони складають кошторис витрат. Розрахунки планових витрат проводяться на основі нормативного методу. Якщо має місце комерційна залежність — складається кошторис доходів і витрат.
Кредит валютний
  1. різновид міжнародного кредиту, що надається у грошовій формі;
  2. в Україні — внутрішній кредит у іноземній валюті, що надається банком, уповноваженим здійснювати валютні операції.
Кредит податковий
одна із податкових пільг, що полягає у відстроченні стягнення податку.
Кредит фінансовий
кошти, які надаються банком-резидентом або нерезидентом, кваліфікованим як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента або резидента, або резидентам і нерезидентам, які мають статус небанківських фінансових установ, згідно з відповідним законодавством у позику юридичній або фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент. Правила надання фінансових кредитів установлюються НБУ (стосовно банківських кредитів), а також Кабінетом Міністрів України (стосовно небанківських фінансових організацій) відповідно до законодавства.
Кредиторська заборгованість
заборгованість, що виникла при розрахунках із постачальниками, тимчасове використання в грошовому обігу підприємства коштів кредитора.
Кредитування
надання суб’єктові підприємництва банківських кредитів на засадах платності, строковості й повернення. В умовах ринкової економіки є головною, провідною формою фінансового забезпечення.
Кредитування за вирахуванням погашення бюджетних коштів
операції, пов’язані з наданням коштів з бюджету на умовах повернення, платності та строковості, у результаті яких з’являються зобов’язання перед бюджетом, та операції, пов’язані з поверненням цих коштів до бюджету.
Кризова фінансова ситуація
ситуація, за якої ВВП не вистачає для формування доходів і фінансових ресурсів, тому розпродається національне багатство.

Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright І.В.Кушнір © 2008-2024